Chata kaszubska w Brusach Jaglie

Polska to kraj, który obfituje w wiele ciekawych miejsc. Jesteśmy szczęśliwcami, którzy posiadają piękne morze, zniewalające pojezierza, cudowne niziny, tajemnicze wyżyny i oczywiście góry, z których możemy być naprawdę dumni. Planując urlop na terenie kraju, bardzo często borykamy się z problemem, jakim jest wybór dogodnego miejsca na spędzenie wolnego czasu. Żeby odrobinę pomóc w wyborze, postanowiliśmy przygotować artykuł, które możliwe, że choć w niewielkim stopniu nakieruje nas na odpowiedni trop. Miejscem, które dzisiaj opiszemy jest Chata kaszubska w Brusach Jaglie [pod linkiem: chata w Brusach]. Znajduje się ona w Borach Tucholskich, czyli największym borze sosnowym, który przetrwał do naszych czasów. Uważa się, że znajduje się tutaj jedno z największych naturalnych skupisk tego gatunku drzewa, które w latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia wykorzystywane było do obsadzania terenów, które zostały doszczętnie zniszczone przez wojnę.

Budowla, o której mówimy nawiązuje do typowej zabudowy, jaka występowała na tych terenach. Warto jednak wiedzieć, że budynek oddany został do użytku w roku 2005, choć pierwsze plany jego budowy pochodzą z lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia. Aktualnie jest to swoiste muzeum regionalne, które skupia sobie cechy całego tego regionu. Oczywiście jak pamiętamy z lekcji historii, Kaszubi wykształcili własną kulturę, która w wielu aspektach różni się od tej, którą znamy choćby z innych części naszego państwa.

Dzięki wizycie w tym miejscu uda nam się zatem poznać część naszego dziedzictwa, którym niewątpliwie jest ta kultura. W obiekcie tym znajdziemy również wiele dzieł, które zapisano w lokalnym dialekcie, który uznaje się za jeden z najtrudniejszych ze wszystkich występujących w naszym kraju. Oczywiście, będąc tutaj na urlopie, nie wolno nam zapominać o noclegach [pod linkiem: meteor-turystyka.pl]. Najlepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie czegoś w jednej z miejscowości turystycznych, które rozsiane są po całych Borach Tucholskich. Co równie ważne, teren ten może poszczycić się naprawdę rozbudowaną bazą noclegową, która sprosta wymaganiom przybywających tutaj turystów. Resumując, chata kaszubska w Brusach Jagle jest miejscem, które warto odwiedzić, aby poznać choć odrobinę tutejszą kulturę, która znacząco różni się od tej, którą znamy z innych części kraju.

2 przemyślenia nt. „Chata kaszubska w Brusach Jaglie

Dodaj komentarz