Niesamowite Bieszczady

Bieszczady to główny łuk pomiędzy Przełęczą Łupkowską a Przełęczą Użocką, zajmują one ponad 1560 kilometrów kwadratowych. Bieszczady to przede wszystkim niewysokie szczyty, lasy i szlaki rozciągające się po okolicach. W lasach bieszczadzkich najczęściej spotkać można buka,klony, jodły oraz olchy, lasy są także bogate w runo leśne, grzybiarze bardzo cenią sobie te tereny.
W Bieszczadzkim Parku Narodowym aż 42 gatunki roślin są pod ochroną, również Fauna Bieszczad liczy sobie ponad 200 gatunków, w lasach spotkać można wilki, rysie, jelenie, żbiki, oraz ptaki. Z ptaków wyróżnić można: płochacze, świergotki, orły przednie i sowy uralskie. Głównym węzłem dojazdowym w rejony Bieszczad jest Sanok, jest to bama Bieszczadów, z Sanoka dojechać można do Krakowa, Mielca, Krosna i Przemyśla. Z Sanoka można także bez przeszkód dojechać do Ustrzyk Dolnych i Górnych, a w Zagórzu działa kolej bieszczadzka, którą także podróżują turyści.
Najwyższym szczytem Bieszczad jest Tarnica, w Bieszczadach znajduje się kilka pasm górskich, Pasmo graniczne rozciąga się od Przełęczy Łupkowskiej po Przełęcz Użocha, drugie pasmo to Połonin o długości 30 km. To pasmo to przede wszystkim Połonina Wetlińska, Połonina Caryńska oraz Tarnica i Halicz.
Turystyka górska w Bieszczadach to także jazda konna, w okolicach działa wiele stadnik konnych, pojeździć można przede wszystkim na hacułach i małopolakach. Loty paralotnią nad Bieszczadami, to coś wspaniałego, w miejscowości Bezmiechowa znajduje się szybowisko, skąd można się udać na długi lot nad w Bieszczady.
Warto także pamiętać, że w okolicach Bieszczad znajduje się piękne jezioro Solińskie, wędkarze przyjeżdżający w te okolice bardzo cenią sobie okolice Jeziora. W wodach rzecznych złapać można: klenia, karpia, leszcza, sandacza, szczupaka, pstrąga i ukleja.
A oto kilak ciekawych łowisk:

  • brzegi wokół Werlasu
  • Wołkowyja i okolice
  • Zawóz
  •  Chrewt, Rajskie i Olchowiec